Ciężki dym na weseluZastanawialiście się kiedyś jak powstaje chmura, w której oglądana przez Was młoda para na youtube tańczy swój pierwszy taniec ?
W tym poście zdradzimy Wam sekret jej powstania oraz czym tak naprawdę jest ciężki dym.
Słowo kluczowe” dym” jest tutaj poniekąd mylne. Wielu z Nas kojarzy się on z nieprzyjemnym zapachem i mgłą, w której nic nie widać, jednym słowem nic fajnego.
Prawdziwy ciężki dym nie ma żadnej z tych cech. Jest bezwonny, nie zostawia po sobie śladu, po kilku sekundach po prostu znika.
Substratem do produkcji tego efektu jest gorąco woda ( jej optymalna temperatura to tajemnica niczym z najlepszych specjałów kuchennych) oraz CO2 w stanie stałym zwany potocznie suchym lodem. Ich gwałtowna rekcja tworzy pożądany efekt. Ważne jest by suchy lód był możliwie jak największej objętości gdyż wtedy utrzymuje on najmniejszą możliwą temperaturę -80 stopni ( tak, tak minus).
Suchy lód ze względu na bardzo niską temperaturę jest niebezpieczny i należy się z nim obchodzić bardzo ostrożnie. Przy jego nakładaniu należy zakładać specjalne rękawice by uniknąć uszkodzenia skóry. Wyżej opisana reakcja musi zajść w specjalnym „pojemniku” którego w dalszym ciągu tego tekstu nazywać będziemy maszyną do ciężkiego dymu.
Jej konstrukcja jest poniekąd łatwa. Wymaga jednak dużego doświadczenia i ostrożności chociażby ze względu na to, że do podgrzania wody potrzebne jest dostarczenie energii elektrycznej, a jak wiadomo woda + prąd to nie najlepsi towarzysze. Nie ma co ryzykować, taka maszyna musi być konstrukcją niezawodną i być obsługiwana przez osoby wiedzące jak to zrobić.
Maszyna naszej produkcji nagrzewa wodę dużo przed pierwszym tańcem, po czym temperatura zostaje utrzymywana na stałym poziomie by w chwili użycia reakcja zaszła w oczekiwany sposób. Właśnie dzięki odpowiedniej temperaturze i wielkości komory na suchy lód nasza maszyna wytwarza duże kłęby dymu ponad 3 minuty gwarantując niezapomniane wrażenia ! Dym wytwarza się tak długo aż w komorze obecny jest suchy lód, gdy ten się kończy reakcja zwalnia, a temperatura wody spada nawet o 40 stopni. Maszyna jest gotowa do użycia po kolejnym zagotowaniu wody
Obserwując rynek firm zajmujących się oprawą ślubów czy eventów można zwrócić uwagę, że maszyna do ciężkiego dymu jedna drugiej nie równa. Maszyny oparte na bazie płynu produkują prawdziwy dym, a schładzane są kostkami lodu przez co efekt po pierwsze jest „wonny” a po drugie intensywność oraz efekt „wow” pierwszego wystrzału właściwie nie istnieje. Radzimy zwrócić uwagę na sposób produkcji tego efektu by potem efekt nie okazał się wielkim rozczarowaniem.
Opisywany efekt bywa wrażliwy na warunki zewnętrzne dlatego warto zwrócić uwagę na rzecz której ciężki dym nie lubi.
Mowa tu przede wszystkim o klimatyzacji, podmuch zimnego powietrza z nawiewu rozdmuchuje dym przez co efekt jest znacznie słabszy. Na okres używania maszyny warto na chwilkę ją wyłączyć.
Kolejna kwestia to…. dzieci ! Tak brzmi dziwnie, ale to prawda. Efekt ten jest na tyle widowiskowy, iż wszystkie pociechy wbiegają wręcz pod nogi młodej pary pędząc w kierunku maszyny. Tutaj należy tylko szepnąć słówko rodzicom by Ci dopilnowali w chwili Waszego pierwszego tańca swoich potomków 🙂
Jeszcze jedno. Szybkie piosenki. Tutaj bez owijania w bawełnę. Szybkie piosenki po prostu do tego efektu nie pasują. Panna młoda w czasie szybkich obrotów może rozdmuchać całą chmurę swoją suknią 🙂 Taniec w chmurach musi być spektaklem od początku do końca przemyślanym. Wolna romantyczna piosenka, walc, czy sentymentalna ballada w połączeniu z ciężkim dymem tworzą efekt jak z bajki.
Wiemy już czego nie lubi ciężki dym, a więc teraz podzielimy się spostrzeżeniem dotyczącym innego problemu. „Kto nie lubi ciężkiego dymu?”
Niektóre lokale mają złe doświadczenie z tego typu efektem gdyż najczęściej do tej pory mieli do czynienia z osobami korzystającymi z maszyn na bazie płynu i kostek lodu. Taki dym jak pisaliśmy wcześniej jest wonny i w przypadku niesprzyjających czynników unosi się wyżej tworząc mgłę, która jest mało przyjemna i potrafi nawet szczypać w oczy. Przez takie sytuacje niestety menadżerowie lokali tylko słysząc hasło ” ciężki dym” od razu się nie niego nie zgadzają, czasami nawet tuż przed pierwszym tańcem. Zawsze kończy się to mało przyjemną atmosferą. Ważne tu jest odpowiednio wcześniejsze poinformowanie no i na przykład pokazanie osobie decydującej w lokalu tego tekstu.
Prosimy także nie wierzyć w tłumaczenia, że ciężki dym zapycha klimatyzację. Nie ma takiej fizycznej możliwości.

My tu cały czas o pierwszym tańcu, ale ciężki dym pasuje także do innych wyjątkowych chwil w czasie imprezy. Kiedy wykorzystać ciężki dym?
1. Pierwszy taniec
2. Wjazd tortu i szynki
3. Taniec świetlisty
4. Ostatni taniec
5. Prezentacja produktu
6. Przedstawienia teatralne
7. Koncerty

Na koniec gorąco zachęcamy do obejrzenia naszych realizacji z udziałem ciężkiego dymu. Wszystkie do wglądu przez naszą stronę oraz na naszym kanale youtube:
www.dekoracja-swiatlem.4fundj.pl
Obecnie w naszym magazynie znajdują się 2 maszyny do produkcji ciężkiego dymu. Do tego wynegocjowaliśmy na doskonałych warunkach suchy lód dzięki czemu gwarantujemy wynajem maszyny w najlepszych cenach z obsługą. Podkreślamy jeszcze raz, że prawdziwy efekt ciężkiego dymu nie jest łatwy do uzyskania, a jego czas trwania i efektywność zależy nie tylko od maszyny i suchego lodu, ale także od doświadczenia operatora. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, dotyczącej tej usługi poprzez dział KONTAKT.« Powrót do bloga

dj wodzirej Poznań | dj na wesele Poznań | dj wodzirej oświetlenie oferta | dekoracja światłem | dj na wesele kontakt

(C) 4fundj.pl | All rights reserved | Projekt i wykonanie: Mikołaj Stępczak

Katalog SEO: www.katalogseo.net.pl