Muzyka na weseleMuzyka na wesele

Ciężko wyobrazić sobie wesele bez muzyki. To ona stanowi tło do najważniejszych wydarzeń w ciągu imprezy i to ona rozgrzewa do czerwoności parkiet. Jej dobór jest bardzo ważny i bez wątpienia indywidualny na każde zlecenie. To tak na prawdę goście i ich predyspozycje kreują repertuar na Państwa weselu, a sprawny DJ powinien znać standardy, które można dopasować do weselników.

Muzyka na weselu powinna być zróżnicowana, tyle ile gości tyle gustów i guścików, ale skoro o tych i owych się nie dyskutuje przejdźmy dalej. Istnieją pewne utwory bez których wesele trudno sobie wyobrazić, są też piosenki, które do tej okazji po prostu nie pasują. Młode pary powinny sobie zdawać sprawę z tego, że z wesela nigdy nie zrobią dyskoteki, koncertu rockowego czy teatru muzycznego. Próbować oczywiście można, ale co na to goście? Goście będą narzekać na DJ, ale dlaczego skoro młoda para tak chciała ? Tutaj zaczyna się problem, utwory, które wydają Wam się dość ryzykowane, lub niekoniecznie dopasowane do okazji powinny być tak podane, aby gości powiązali je z Wami. Co dokładnie mamy na myśli? Młode pary powinny swoim przykładem pokazać jak się do nich dobrze bawić bo gdy wy szalecie na parkiecie, Wasi goście zrobią to samo, nawet wtedy gdy dany utwór nie koniecznie należy do kanonu muzyki weselnej.

muzyka na wesele Poznań

Kanony muzyki weselnej

Pojęcie to dość szerokie, niektórym kojarzy się z obciachowymi utworami typu „panno walerciu, majteczki w kropeczki itp”, innym zaś z niekończącym się Disco Polo. Czym tak naprawdę możemy zdefiniować to pojęcie? Naszym zdaniem to ogromny worek muzyki tanecznej z fundamentem w latach 80 i 90. Piosenki na weselu powinny być utworami po pierwsze ” pod nogę” po drugie na ogół znanymi. Nic tak nie przyciąga na parkiet jak tekst, który gdzieś szumi w uszach, albo kojarzy się z latami młodości lub innymi udanymi imprezami. To właśnie te utwory są motorem napędowym wesela, a swój kanon muzyki weselnej posiada każdy DJ, a buduje go latami, bazując na swoim doświadczeniu i obserwacji gości.

Nigdy nie da się zaplanować repertuaru od A do Z przed weselem. Takie pomysły sugerowane przez młode pary zawsze kończą się nie powodzeniem z racji, iż tak gramy inaczej. Co innego podrzucić swoje pomysły i propozycje, podkreślić, ze te utwory są dla Was ważne, a doświadczony DJ na pewno wrzuci je w set muzyki weselnej. Tutaj jeszcze raz podkreślimy, iż Wasze ulubione propozycje powinny być przez Was wyjątkowo celebrowane na parkiecie. Wasi goście mają wiedzieć, że to „Wasze piosenki” i nawet jak dana piosenka nie będzie „pod nóżkę” to goście i tak przetańczą go z Wami, każdy na swój sposób. Idąc dalej swoje muzyczne pomysły również warto przemyśleć i zdecydować czy faktycznie nadają się one na wesele. Muzyka, przy której doskonale bawiliście się w klubie czy innej biletowanej imprezie niekoniecznie musi sprawdzić się na weselu, gdzie pokolenia gości są różne, a niektóre z nich nie zrozumieją utworów „mocno klubowych” czy z tekstami, które mogą wręcz wzbudzić u nich zniesmaczenie. Wesele zawsze będzie weselem, a muzyka to jeden z najważniejszych elementów by można powiedzieć, że się udało. Czy warto zatem zaufać DJ i całkowicie zaufać mu z repertuarem ? Według Nas takie wesela są najłatwiejsze i zawsze wychodzą ponieważ predyspozycje gości można bardzo łatwo wyczuć. Nie wszystko musi być jednak takie łatwe i czasami wręcz warto podać kilka Waszych pomysłów oraz wskazać utwory, które Wam nie leżą, a takie ma chyba każdy.

Swego czasu każdy z Naszych klientów otrzymywał od Nas repertuar ( kompletna baza utworów z której korzystamy) Z tego pomysłu dość szybko zrezygnowaliśmy gdyż Nasi klienci eliminowali utwory, które są po prostu nie zastąpione. Nic z tym dziwnego gdyż gdy słucha się czegoś w domowym zaciszu to brzmi to zupełni inaczej niż w warunkach imprezowych. W sumie po co przesłuchiwać 2 tys. utworów skoro i tak potem może się to całkowicie nie sprawdzić? Mówiąc kolokwialnie szkoda Waszego czasu, który i tak przed ślubem jest bardzo ograniczony.

Tutaj słysząc kiedyś dobre porównanie pozwolimy sobie do niego nawiązać. Dobry DJ to tak samo jak dobry kucharz. Ten drugi ma swoje tajemne receptury i nie pozwoli by ktoś wtrącał się w proporcje czy użyte składniki. U nas jest zupełnie tak samo. Dobry DJ ma swoje sposoby na repertuar i gdy zabraknie kilku stałych i mocnych pozycji wtedy cały program muzyczny może się posypać. Tą kwestie na pewno warto rozpatrzeć. Na tak jednak czy dany DJ jest dobry i poradzi sobie z tym zdaniem tak samo jak kucharz? Tutaj liczy się już doświadczenie dlatego aby opanować sztukę weselnego grania trzeba mięć za sobą kilkuletnie doświadczenie. Pamiętać należy też, że każda impreza jest inna i nie ma co tworzyć schematów. To co sprawdziło się na poprzednim weselu w rodzinie, u Was może zupełnie się nie sprawdzić, ale właśnie to w Weselach jest najfajniejsze. Są to imprezy rozwijające się dynamicznie dlatego zawsze warto choć odrobinę zaufać osobie DJ 🙂

W Naszej firmie każdym razem na pierwszym spotkaniu kwestia repertuaru jest wyczerpująco przedstawiona. Mamy swoje wizje, ale nigdy nie zamykamy się na Wasze propozycje i na pewno wysłuchamy Wasze pomysły. Powiemy również co się sprawdza, a czego warto unikać. Chcecie się przekonać?! Zapraszamy serdecznie!« Powrót do bloga

dj wodzirej Poznań | dj na wesele Poznań | dj wodzirej oświetlenie oferta | dekoracja światłem | dj na wesele kontakt

(C) 4fundj.pl | All rights reserved | Projekt i wykonanie: Mikołaj Stępczak

Katalog SEO: www.katalogseo.net.pl