Sesja zdjęciowa na weselu?Na każdym weselu prędzej czy później przychodzi czas, w którym wypadałoby zrobić wspólne rodzinne zdjęcie. Fakt, czasami ten element jest „załatwiany” pod kościołem, czasem ( rzadko) nie go wcale, nie mniej jednak zawsze jest on czasochłonny i zabiera sporo czasu z weselnej zabawy. Nie lubimy wtrącać się w kompetencje innych weselnych fachowców, w tym wypadku fotografów, ale czasami, aż trudno nie reagować gdy zdjęcia trwają grubo ponad godzinę. Wiadomo, widzimy wesele tylko od strony parkietu, a wesele to nie tylko tańce, ale biorąc pod uwagę ogromne budżety jakie każdy z Was przeznacza na wesele (a ta noc nie trwa wiecznie), może warto się zastanowić jak usprawnić element wspólnych zdjęć rodzinnych.

Kiedy zrobić zdjęcia na weselu?

Zaczniemy jednak od początku. Zwykle w czasie wesela są 3 chwile na zdjęcia:

  1. wspólne zdjęcie grupowe/rodzinne, gdzie wszyscy wychodzą przed salę np. po 1 bloku
  2. zdjęcia „ustawiane” albo inaczej potocznie nazywane w branży  „każdy z każdym”. W tym przypadku o określonej porze ustawia się kolejka do młodej pary. Najpierw rodzice, potem ciotki, przyjaciele itp. Czasami jest tak, że zdjęcia w tym momencie to dosłownie każdy z każdym ( bez udziału młodej pary) np wujek z babcią itp 🙂
  3. zdjęcia specjalne. Mam tu na myśli wspólne zdjęcia po zmroku np. z iskierkami czy modnymi ostatnio napisami typu LOVE. W tym punkcie doliczymy jeszcze zdjęcia z autem, krótka sesja w ogrodzie, czy krótki wyjazd na „krótką” sesję.

Zwróćcie uwagę, że jeśli na weselu pojawią się wszystkie te 3 elementy, to jak ogromny czas ucieka nam z zabawy i ile nie ma Was na weselu, za które zapłaciliście grube tysiące.

Oczywiście nie jesteśmy za tym by zdjęć nie było wcale. Nawet wręcz przeciwnie, … muszą być bo w końcu  też bardzo fajnie integrują gości, zwłaszcza jak fotograf jest charyzmatyczny. Ten post powstał po to by doradzić jak ten punkt wesele usprawnić. Zatem do dzieła.

Zdjęcie grupowe

Zdjęcie grupowe zróbmy przed wejściem na salę. Goście i tak zawsze czekają za młodą parą więc gdy ta pojawi się przed salą, szybko można ten temat załatwić. W losowych przypadkach ( np gdy jest mega upalnie, albo słońce świeci za mocno by zdjęcie się udało) zdjęcie warto zrobić po 1 bloku. NIGDY nie po pierwszym tańcu gdyż wtedy ten pierwszy blok całkowicie leży, a to on ma zrobić na gościach wrażenie, że tu dziś będzie fajna impreza. Druga strona medalu jest bardziej prozaiczna.  To jest mimo wszystko początek wesela, a wiec goście są w najlepszej kondycji, makijaże całe, koszule nie wygniecione, a co za tym idzie każdy na zdjęciu wychodzi po prostu dobrze.

Zdjęcia ustawiane

Zdjęcia ustawiane róbmy w przerwach między blokami. W tym czasie goście odpoczywają, na sali jest cicho  i można na spokojnie się poustawiać i zawołać tych gości, którzy na danym zdjęciu powinny się znaleźć.

Jeśli gości jest bardzo dużo można te zdjęcia rozłożyć na 2-3 przerwy. Bierzcie pod uwagę że jak zrobi nam się długa przerwa to goście, których to nie interesuję po prostu się nudzą, albo piją i o 22 już ledwo stoją na nogach. W takim przypadku często też goście Nas winią czemu nie gramy, chociaż doskonale widzą, że z drugiej strony parkietu trwa sesja zdjęciowa. Myślę, że czas max 15 minut jest optymalny na zdjęcia, po tym czasie warto już wrócić na parkiet.

Zdjęcia specjalne np z iskierkami warto zrobić w maksymalnie wczesnej porze. Po pierwsze dlatego, że goście dobrze wyglądają, po drugie z ogniem nie ma żartów, a i ważna jest synchronizacja, o którą ciężko po kilku kieliszkach.

Przy każdych zdjęciach najważniejsza jest młoda para. To od jej zaangażowania zależy w dużej mierze jak sprawnie pójdzie sesja zdjęciowa. Jeśli Wy szybko się zbierzecie to Wasi goście również 🙂

Na koniec wskazówka najważniejsza 🙂 Na zdjęciach prosimy się uśmiechać!

« Powrót do bloga

dj wodzirej Poznań | dj na wesele Poznań | dj wodzirej oświetlenie oferta | dekoracja światłem | dj na wesele kontakt

(C) 4fundj.pl | All rights reserved | Projekt i wykonanie: Mikołaj Stępczak

Katalog SEO: www.katalogseo.net.pl